Ubezpieczenia na życie

Niezależnie od tego gdzie się znajdujemy i co robimy, nigdy nie możemy być pewni przyszłości, tego co się wydarzy. Tak dzieje się w czasie wykonywania codziennych obowiązków, jak również w pracy zawodowej. Aby zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami bądź też błędnymi decyzjami z naszej strony potrzebne nam będzie ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie na życie to produkt, który pozwoli również ochronić nas samych oraz naszych najbliższych. Wariant ubezpieczenia na życie możemy sobie wybrać przez co dopasujemy ofertę do naszych potrzeb zarówno jeśli chodzi o ochronę ubezpieczeniową jak również cenę samej polisy. W przypadku niektórych propozycji ubezpieczeń mamy także możliwość łączenia ich w pakiety, przez co ubezpieczenie na życie i dajmy na to nieruchomości będzie znajdować się w jednym pakiecie a więc będzie zawsze pod ręką i za kolejne przedłużenie ważności ubezpieczenia płacić będziemy nie tylko raz ale też mniejszą kwotę.

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenie mieszkania, domu czy też obowiązkowe ubezpieczenie gospodarstwa rolnego to nic innego jak różne typy tego samego rodzaju ubezpieczenia – ubezpieczenia majątkowego. Na tym jednak nie koniec gdyż ubezpieczenia majątkowe to nie tylko te zabezpieczające majątek przed różnorodnymi zdarzeniami losowymi takimi jak pożar, powódź czy też gradobicie i jego utratą lecz również to wszelkiego rodzaju ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej między innymi AC oraz OC wiążące się bezpośrednio z posiadaniem pojazdów. Ich zadaniem jest jednak po części ochrona interesów naszych jako kierowcy, jak również i zabezpieczenie roszczeń wynikających z poruszania się po drogach innych uczestników ruchu. Musimy pamiętać też o tym, że ubezpieczenia majątkowe dzielą się na obowiązkowe i nieobowiązkowe. Do opłacania tych pierwszych obliguje nas prawo, a uchylanie się od tego obowiązku będzie skutkowało dla nas bardzo przykrymi konsekwencjami – karami nałożonymi przez państwo. Oczywiście są również ubezpieczenia dobrowolne, których płacić wcale nie musimy. Czy będziemy to czynić zależy tylko i wyłącznie od nas oraz od regulaminu oferty ubezpieczyciela.

Ubezpieczenia komunikacyjne

Posiadacze pojazdów mechanicznych z całą pewnością wiedzą czym są ubezpieczenia komunikacyjne i w jakich przypadkach są one niezbędne, aby pojazd użytkowany był zgodnie z prawem. Na myśl w pierwszej chwili przychodzą nam dwa ich typy, a więc ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej będące jedoncześnie obowiązkowym dla wszystkich osób posiadających samochód) jak również AC – ubezpieczenie nie obowiązujące wszystkich, a jedynie tych kierowców, którzy zdecydują się na jego wykupienie. Tutaj nie ma konieczności jego zakupu choć również występują ograniczenia dla kierowców. Głównie w sytuacji, kiedy ubezpieczający posiada pojazd starszy niż 10 lat. W tym wypadku w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych na ubezpieczenie komunikacyjne auto casco nie będzie się on kwalifikował. Niemniej jednak warto pokusić się o nie jeśli jesteśmy posiadaczami samochodów młodszych niż okres dziesięcioletni. Wykupując to ubezpieczenie w pakiecie z innymi możemy liczyć na liczne bonifikaty cenowe, w efekcie czego cały pakiet będzie kosztował nas nawet kilkadziesiąt procent mniej niż gdybyśmy płacili każde osobno.

Ubezpieczenia turtystyczne

Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój sektora turystycznego, a co za tym idzie również i ochrony ubezpieczeniowej związanej z podróżowaniem. Ubezpieczenia turystyczne stały się więc nie tylko rzeczą potrzebną, ale bardzo często wręcz konieczną, aby urlop był bezpieczny i odbywał się bez obaw o niebezpieczeństwo grożące nam ze strony niedotrzymania warunków umowy ze strony touroperatorów. A te jak mamy możliwość obserwować zdarzają się w ostatnich miesiącach bardzo często. Liczne biura turystyczne i podróży bankrutują w efekcie czego mnóstwo klientów zostaje pozostawiona sama sobie. Dlatego właśnie wybierając się na zagraniczną wycieczkę czy też kilkutygodniowy urlop warto wykupić ubezpieczenie turystyczne oferowane zarówno przez polskich, jak i zagranicznych ubezpieczycieli. Dzięki tego typu polisie mamy gwarancję, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych będziemy mogli liczyć na odszkodowanie za doznane szkody, które zostanie nam wypłacone już w kilka tygodni po powrocie do kraju. Wybierajmy jednak ubezpieczenie odpowiednie do naszych potrzeb. Analizujmy i porównujmy oferty aby mieć to czego oczekujemy za rozsądną cenę. Korzystajmy z porównywarek kredytowych znajdujących się na stronach ubezpieczycieli.

Odszkodowania

Ubezpieczenie mienia czy też na życie to nasza gwarancja na to, iż w razie wystąpienia zdarzeń losowych, które ubezpieczenie będzie obejmowało, przysługiwać nam będzie odszkodowanie w odpowiedniej wysokości. Warto jest się ubezpieczyć i ponosić miesięczne koszty tej operacji jeśli możemy na tym zyskać. Niektóre formy polis ubezpieczeniowych wymagały będą od nas opłat kwartalnych, półrocznych czy też rocznych. Tak dzieje się przede wszystkim w przypadku ubezpieczeń nieruchomości, potrzebnych zwłaszcza wówczas, kiedy mieszkamy w bloku czy też apartamencie i może grozić nam chociażby zalanie ze strony sąsiadów. Starając się o odszkodowanie musimy zachować wszystkie niezbędne dokumenty, głównie polisę. O tym nigdy nie możemy zapominać Jak to zwykle bywa jednak z wypłatą odszkodowań zawsze wiążą się rozliczne problemy. Dlatego też, gdy nie możemy poradzić sobie z wyborem najlepszej oferty warto porozmawiać z przedstawicielami towarzystw ubezpieczeniowych. Często jest to najlepsza możliwość, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, za które nie będziemy przepłacać.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją