Lokaty i obligacje

Zarabiać pieniądze można na naprawdę wiele sposobów. Oczywiście nie jest to tak, że zarabiać je może każdy od tak sobie. Aby zarabiać skutecznie i nie tylko tradycyjnie, a więc poprzez pracę na etacie, potrzebne są pewne umiejętności jak również wiedza z zakresu inwestycji. To właśnie one dają największą możliwą stopę zwrotu oczywiście, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni produkt. Paleta produktów na których możemy zarabiać jest naprawdę duża. Pamiętajmy jednak o ryzyku, które trzeba wziąć pod uwagę inwestując nasze ciężko zarobione pieniądze. Dlatego też trzeba sobie w pierwszej kolejności odpowiedzieć na pytanie o stopień ryzyka, jaki gotowi jesteśmy ponieść inwestując pieniądze. Jeśli chcemy być pewni, że na poczynionych inwestycjach nie stracimy wybierzmy lokaty i obligacje skarbowe. Na tych produktach możemy jedynie zyskać. Nie będzie to jednak zysk imponujący. Będzie on wynosić nie więcej niż kilka procent pomniejszony oczywiście o wysokość podatku od zysków kapitałowych. Lokaty i obligacje są więc produktem tylko dla osób, które chcą inwestować bezpiecznie.

Fundusze inwestycyjne

W ostatnich kilku latach bardzo popularną formą inwestowania pieniędzy stały się fundusze inwestycyjne. Kupując ich jednostki nie musimy martwić się naszą znikomą wiedzą z zakresu obrotu tymi instrumentami finansowymi. Obsługą naszego rachunku zajmą się licencjonowani doradcy i zarządzający danym funduszem. Nie jest jednak tak, że zarządzenie takim funduszem jest zupełnie bezpłatne. Jako, że fundusze inwestycyjne charakteryzują się tym, że samodzielnie nie zarządzamy swym portfelem zmuszeni jesteśmy do ponoszenia opłat za tą właśnie obsługę. A nie są to opłaty małe. Zależą przede wszystkim od funduszu w który zdecydujemy się zainwestować. Do wyboru mamy również kilka opcji. Jeśli chcemy inwestować bezpiecznie powinniśmy zdecydować się na rozwiązania, które umożliwiają lokowanie środków klientów w bezpieczne instrumenty finansowe a więc lokaty jak również obligacje. Zysk będzie jednak większy niż na lokacie lecz często nie taki, jakiego się spodziewaliśmy. Dlatego też warto pomyśleć o opcji mieszanej, które pozwalają inwestować agresywniej. Tutaj zarobimy nawet kilkanaście – kilkadziesiąt procent rocznie po odliczeniu prowizji za zakup i sprzedaż jednostek co jest niewątpliwym mankamentem.

Rachunki inwestycyjne

Inwestowanie wolnych środków to dla wielu osób często jedyny sposób na zbudowanie sobie odpowiedniego zaplecza finansowego. Możliwości ich lokowania jest na tyle dużo, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W większości przypadków aby inwestować nie musimy posiadać nawet wiedzy inwestorskiej. Mowa oczywiście o lokowaniu środków bezpiecznie, a więc utrzymywanie ich na kontach oszczędnościowych, lokatach czy w obligacjach. Kiedy jednak chcemy z naszych pieniędzy czerpać znacznie więcej, konieczne będzie założenie rachunku inwestycyjnego umożliwiającego lokowanie naszych pieniędzy na giełdzie papierów wartościowych. Nie jest to obecnie duży problem, gdyż rachunki inwestycyjne możemy założyć nie wychodząc z domu. Czynimy to przy pomocy strony internetowego brokera, którym jest dom maklerski. Dziś każdy bank posiada biuro maklerskie. Musimy pamiętać jednak o prowizjach za zakup i sprzedaż akcji .

Lokaty strukturyzowane

Inwestowanie pieniędzy to sprawa bardzo trudna. Wymaga ono bowiem nie tylko wiedzy teoretycznej lecz również praktycznych umiejętności posługiwania się narzędziami przy pomocy których będziemy w stanie określić nasze szanse na uzyskanie satysfakcjonującej nas stopy zwrotu. Nie zawsze jednak inwestując pieniądze musimy wiedzieć czym jest analiza fundamentalna i techniczna (przydatne przede wszystkim w inwestowaniu w papiery wartościowe - akcje). Możemy inwestować skutecznie bez obaw o to, że stracimy nasze pieniądze. Rynek finansowy co rusz funduje nam nowe możliwości, dzięki którym możemy pomnażać nasz kapitał. Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najbezpieczniejdszych są lokaty sytrukturyzowane w które możemy inwestować już od ok 10 lat. Instrumenty te nie niosą za sobą tak ogromnego ryzyka straty jak ma to miejsce w przypadku akcji spółek giełdowych czy też kontraktów na indeksy zwnanych FUTURES. Inwestując w lokaty sytrukturyzowane mamy pewność, że nawet w przypadku utraty części środków mamy gwarancję kapitału, a więc po okresie wygaśnięcia lokaty nie stracimy nawet złotówki. Otrzymamy w całości swe środki z powrotem.

IKE

Nikt nie ma nawet najmniejszych wątpliwości co do tego, że Państwo tak naprawdę nie przyczyni się do satysfakcjonującej nas wysokości emerytury. O jej wysokość musimy więc zadbać sami. Mamy mnóstwo możliwości, aby nasze obecne pieniądze, nawet w niewielkich stawkach, zaczęły pracować na naszą emeryturę. Receptą są popularne od kilku lat IKE czyli Indywidualne Konta Emerytalne przy pomocy których możemy gromadzic pieniądze na przyszłóść- mówiąc ściślej - emeryturę. Indywidualne konto emerytalne ma pomóc spełnić nasze marzenia. Jest więc wręcz idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób posiadających nadwyżki finansowe, chcących je w odpowiedni sposób zainwestować. Dzięki pieniądzom, które poprzez IKE odłożymy przez kilkadziesiąt lat będziemy w stanie spełnić nasze marzenia młodości, a więc podróżować czy też wybudować upragniony dom bez obaw o to, że nasze pieniądze nagle znikną. Środki zgromadzone na rachunku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Inwestycje alternatywne

Niepewne czasy powodują, że coraz więcej osób zaczyna interesować się inwestycjami pozwalającymi na zwiększenie swych dochodów. Możliwości jest mnóstwo. Począwszy od standardowych lokat bankowych, poprzez fundusze inwestycyjne na lokatach strukturyzowanych i inwestycjach alternatywnych kończąc. Szczegółnie ten trzeci rodzaj jest atrakcyjny dla inwestorów, gdyż możemy spodziewać się, że będzie on dawał znaczące stopy zwrotu z zainwestowanych pieniędzy w stosunkowo niedługim czasie. Wszystko za sprawą samej nazwy ogólnej tego produktu – inwestycje alternatywne to produkty, których próżno szukać w tradycyjnych ofertach banków. Znaleźć je możemy przede wszystkim tam, gdzie liczy się ponadprzeciętny zysk, a inwestycja obejmuje mniej znane produkty takie jak chociażby bardzo popularne w ostatnich latach inwestycje w wino czy w sztabki złota. Dają one naprawdę imponującą stopę zwrotu często sięgającą nawet kilkudziesięciu procent rocznie. To, jaki zysk uda się uzyskać zależy oczywiście od tego jak dużym kapitałem będziemy dysponować oraz jak będzie sprzedawać się dany produkt na światowych rynkach, nie zapominając o czasie inwestycji. Jako, że wino to stosunkowo młody model inwestycyjny możemy spodziewać się, że ta inwerstycja w ciągu 3-5 lat przyniesie zysk przekraczający nawet 200%- 300%. Oczywiście decyzja o inwestycji w dany produkt należy do nas.

Waluty

Inwestowanie w obce waluty od lat cieszy się ogromnym wzięciem. Można je kupować na bardzo wiele sposobów i tym samym maksymalizować z nich zyski. Można inwestować w waluty i śledzić notowania tych, które posiadamy w swoich portfelach chociażby poprzez Międzynarodową Giełdę Walutową – Forex codziennie, jak również podchodzić od tematu mniej agresywnie- traktując zakup dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego czy też franka szwajcarskiego jako inwestycję długoterminową, gdzie do naszego walutowego portfela będziemy zaglądać co kilka miesięcy. Pod tym względem inwestycje walutowe są bardzo mocno zbliżone swym charakterem do papierów wartościowych, gdzie również inwestorzy stosują ten właśnie inwestycyjny model. Podobnie zresztą jest w przypadku uśredniania kursu w „dół“. Oczywiście nie dotyczy to platform inwestycyjnych, gdzie działa dźwignia finansowa, a więc stając się jej uczestinkiem godzimy się na bardzo duże i szybkie ryzyko utraty wszystkich zainwestowanych środków.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją