Jak oszczędzać?

Wtorek, 6 listopad 2012

jak-oszczedzac.jpg

Jeżeli chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe w przyszłości powinniśmy jak najwcześniej o tym pomyśleć. Jeżeli możemy zaoszczędzić pieniądze, dobrze jest je zainwestować. Obecnie jest sporo możliwości zainwestowania kapitału, od tych najbardziej popularnych dostępnych dla każdego jak np. fundusze, przez bardziej zaawansowane jak np. forex po wymagające większego kapitału i doświadczenia jak np. nowe technologie.

Oczywiście musimy mieć co zainwestować. W zależności od naszych możliwości finansowych i celu powinniśmy zgromadzić kapitał. Możemy to zrobić odkładając regularnie określoną kwotę, której brak nie spowoduje problemów w naszym domowym budżecie. Specjaliści uważają, że powinno to być ok 10% naszych miesięcznych przychodów. Jeżeli mamy już wymaganą kwotę, powinniśmy przeanalizować dostępne na rynku możliwości jej zainwestowania i wybrać któryś fundusz inwestycyjny.

Rzecz jasna im więcej potrafimy zaoszczędzić i zainwestować tym większe zyski możemy mieć. W zależności od metody jaką wybierzemy i związanego z nią ryzyka, możemy stopniowo pomnażać kapitał lub bardziej agresywnie. Zanim zdecydujemy się na oszczędzanie i inwestowanie powinniśmy mieć plan dostosowanych do naszych możliwości i potrzeb.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją