Złoto w 2021 roku

kategoria: Finanse   dodane: 17/12/2021
Popyt na sztabki i monety stale rośnie. Jaki będzie los złota w 2021 roku? Zainteresowanie złotem w pierwszej połowie roku odnotowało wzrost o 35% w Niemczech. Pomimo problemów finansowych i hiper inflacji w Weimerze, niemieccy obywatele i tak wolą inwestować w złoto.

Twierdzą, że to będzie ich zabezpieczenie w razie inflacji, która ma miejsce w wielu krajach UE. Jak podają media pomimo niekorzystnej sytuacji w Niemczech, Niemcy będą inwestować w złoto.

W 2020 roku Business Insider opublikowało post, w którym zastanawiało się nad losem złota w 2021 roku. Prognozowano, że złoto osiągnie historyczny moment. Właściwie nie pomylili się już w połowie roku 2021 złoto osiągnęło wysoki wzrost zainteresowania, przekraczając rekord z 2009 roku. Jak to na giełdzie bywa w 2020 roku złoto przechodziło różne sytuacje, a wykres sporządzony na ich podstawie, przedstawiałby ciekawą sinusoidę.

Jeszcze bardziej interesującym motywem analiz dokonanych przez Business Insider jest fakt, że już rok temu fachowcy przewidywali wystąpienie inflacji. Uważali, że będzie ona napędzana poprzez stosowanie bardzo niskich stóp procentowych. Złą wiadomością jest, że przepowiednie się sprawdziły, a ich kontynuacja mówiła o utrzymywaniu się inflacji przez kilka lat.

Popyt na złoto rośnie również w Azji. Szczególnie kluczowych regionach, takich jak Chiny i Indie. Te dwie mocne gospodarczo azjatyckie miejsca inwestuje przede wszystkim w biżuterię, właśnie ze złota. Powoli popyt na złoto w Azji wraca do tego sprzed pandemii.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją