Gotówka - dlaczego warto mieć ją przy sobie

kategoria: Finanse   dodane: 17/12/2021
W sytuacji podbramkowej, gdy nie będziesz mieć dostępu do bankomatu, gotówka może być Twoją jedyną opcją ratunku. Jeśli ją masz, będziesz w stanie przeżyć każdy kryzys, nagły wydatek, czy katastrofę. Dlatego zawsze miej kilka banknotów o małych nominałach w portfelu i odkładaj takie banknoty w bezpiecznym miejscu we własnym domu.

Małe nominały są ważne, by nie prowokować złodziei. W ten sposób, płacąc dziesiątkami i dwudziestkami, sprawisz wrażenie, że nie posiadasz zbyt wiele i nie padniesz ofiara rozboju. Najlepiej, gdyby udało Ci się odłożyć ok. 4000 zł. Taka kwota zapewni Ci opłacenie nagłych wizyt i badań lekarskich, nowego sprzętu (jeśli stary się zepsuje) a nawet nieprzewidzianych kar i mandatów.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich rezerw gotówkowych.

Po pierwsze, nie przechowuj wszystkiego w tym samym miejscu. Podziel pieniądze na równe części i ukryj w różnych miejscach – wszystkie powinny być dobrze schowane i znajdować się poza zasięgiem wzroku. Niektórzy ludzie decydują się na zakopanie gotówki, owijając ją najpierw w kilka plastikowych toreb, aby nie dopuścić do wilgoci. To dobra metoda, o ile tylko zapamiętasz, gdzie taki skarb zakopałeś!

Pamiętaj, że w sytuacjach awaryjnych domy są idealnym celem dla włamywaczy

Trzymanie gotówki w miejscu oczywistym nie powinno mieć miejsca. Dlatego nie kupuj uroczych skarbonek i nie trzymaj w już posiadanych dużych sum. Gotówkę możesz schować do starego pudełka po butach i ukryć pomiędzy innymi w Twojej kolekcji. Możliwości są nieskończone! Wykaż się kreatywnością i chroń swoje finanse jednocześnie.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją