Małe nominały są ważne, by nie prowokować złodziei. W ten sposób, płacąc dziesiątkami i dwudziestkami, sprawisz wrażenie, że nie posiadasz zbyt wiele i nie padniesz ofiara rozboju. Najlepiej, gdyby udało Ci się odłożyć ok. 4000 zł. Taka kwota zapewni Ci opłacenie nagłych wizyt i badań lekarskich, nowego sprzętu (jeśli stary się zepsuje) a nawet nieprzewidzianych kar i mandatów.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich rezerw gotówkowych.
Po pierwsze, nie przechowuj wszystkiego w tym samym miejscu. Podziel pieniądze na równe części i ukryj w różnych miejscach – wszystkie powinny być dobrze schowane i znajdować się poza zasięgiem wzroku. Niektórzy ludzie decydują się na zakopanie gotówki, owijając ją najpierw w kilka plastikowych toreb, aby nie dopuścić do wilgoci. To dobra metoda, o ile tylko zapamiętasz, gdzie taki skarb zakopałeś!
Pamiętaj, że w sytuacjach awaryjnych domy są idealnym celem dla włamywaczy
Trzymanie gotówki w miejscu oczywistym nie powinno mieć miejsca. Dlatego nie kupuj uroczych skarbonek i nie trzymaj w już posiadanych dużych sum. Gotówkę możesz schować do starego pudełka po butach i ukryć pomiędzy innymi w Twojej kolekcji. Możliwości są nieskończone! Wykaż się kreatywnością i chroń swoje finanse jednocześnie.