Przewodnik po kryptowalutach

kategoria: Kryptowaluty   dodane: 17/12/2021
Kryptowaluta to zasób cyfrowy i protokół służący do śledzenia i przenoszenia własności jednostek wartości. W ostatnim czasie była w centrum wielu rozmów biznesowych. Ale doprowadziło to również do wielu nieporozumień i debat na temat jego wpływu na biznes.

Ten przewodnik spróbuje oczyścić powietrze, udzielić wskazówek i odpowiedzieć na pytania takie jak: Co to jest kryptowaluta? Jak mogę wykorzystać kryptowalutę w mojej firmie? Jak działa kryptowaluta? Jakie są zagrożenia związane z używaniem kryptowaluty w mojej firmie? I wiele więcej!

 Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta powstała jako pomysł w 2009 roku, kiedy Satoshi Nakamoto opublikował artykuł zatytułowany „Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer”.

 W artykule przedstawiono możliwe zastosowania nowej formy waluty, która byłaby cyfrowa i zaszyfrowana. W tym samym roku powstał pierwszy bitcoin. Był to początek tego, co jest obecnie znane jako kryptowaluta.

 W tej sekcji przyjrzymy się, czym jest kryptowaluta, jak działa i jakie są jej zastosowania.

 Jak działa wydobywanie kryptowalut?

Wydobywanie bitcoinów to proces obliczeniowy, który weryfikuje i rejestruje transakcje w łańcuchu blokowym. Proces kopania to jedynie weryfikacja transakcji i zapisanie ich na blockchainie. Wydobywanie bitcoina za pomocą komputera to łatwe zadanie, możesz to zrobić w domu, szkole lub biurze.

 Wydobywanie bitcoinów bez użycia komputera nie jest możliwe, ponieważ potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu. Potrzebujesz również sprzętu, takiego jak procesory, karty graficzne i nie tylko, aby wydobywać bitcoiny bez użycia komputera.

 Jakie są rodzaje kryptowalut?

Bitcoin to pierwsza stworzona kryptowaluta. Została stworzona w 2009 roku przez grupę programistów, którzy chcieli wymyślić demokratyczną walutę, która nie mogła być kontrolowana przez władze centralne.

 Litecoin powstał w 2011 roku i jest kryptowalutą, którą można wydobywać za pomocą karty graficznej. Założyciel wierzył, że dzięki temu proces wydobycia stanie się bardziej dostępny dla wszystkich.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją